Dnes je středa, 21.11.2018 - Albert
ADRESA OÚ

Obecní úřad
Bařice č.p. 8
767 01 Kroměříž
Tel: 573 358 015
Fax: 573 358 152
obec@barice-velketesany.cz

Bařičtí senioři se letos sešli již popáté

19.08.2018  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 193x

První srpnová sobota patří v Bařicích již tradičně společenskému posezení – nejen se seniory ale i s ročníky mladšími. Program jako vždy začal divadelním představením. Pohádka O veliké řepě parodovala nedobré sousedské soužití, končící vzájemnou pomocí a otevřeným koncem, který by při troše dobré vůle měl vztahy mezi sousedy narovnat.

Dědeček se stane pěstitelem řepy díky tomu, že družstvo při obdělávání sousedního pozemku zasáhne setím i postřikem právě dědečkovu zahrádku. Úspěšné sklizni veleřepy brání závist sousedů a dědečkovy spory s kdekým. Vlastní bábou počínaje a sousedy konče. Sice je sklizeň řepy spojí, ale toto usmíření nemá dlouhého trvání. A je evidentně vidět, že je to sousedské hašteření baví.
Šikovná mládež se předvedla s hudební produkcí a tanečním vystoupením. Děvčata přijela na koloběžce a předvedla tanec ve vlastní choreografii. Máme tady zdatného hráče na trombon a na harmoniku a ti vždycky rádi ukážou, jaký za poslední rok udělali pokrok.
Místní ženy předvedly opět skvělé hudební vystoupení. Inspirovat se nechaly známým filmem Rebelové. Slyšet jsme mohli známé písně – Pátá, Šepotám, Dva roky jezdím bez nehod,….. Taneční kreace byla opět oživena mužském prvkem. Chlapi předvedli neohrožené řidiče jezdící bez nehod i neodolatelné borce z písně Oliver Twist.
Umělecký dojem umocnily krásně ušité kostýmy z dílny Jarky Zbořilové. O dokonalé divadelní kulisy se opět postarala Hela Bartůsková.
Po zbytek odpoledne hrála krojovaná hudba Nedakoňanka. Pochutnat si všichni mohli na koláčcích a cukroví, které připravily místní kuchařky. Guláš sponzorsky daroval Mirek Běhal a jako vždy se po něm jen zaprášilo.
Pořadatelé připravili pro zájemce dokonce speciální noviny, mapující minulé ročníky.
Velké poděkování patří všem za pomoc, dary do tomboly a příspěvky ve formě bohatého občerstvení. SDH Bařice a Občanské sdružení rodičů BařiceVideo tance žen najdete na: https://youtu.be/7FYqZ8Txq-g

Speciální vydání k pátému Posezení nejen se seniory - ke stažení v pdf

Více fotografií v galerii - Setkání nejen se seniory - již popáté


Tanečnice - oblíbený bod programu
Tanečnice - oblíbený bod programu

Hosté se scházejí
Hosté se scházejí

Posezení bylo příjemné
Posezení bylo příjemné


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-18


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
21.11.2018 v 07:47:28, © Obec Bařice - Velké Těšany 2018