Dnes je středa, 23.1.2019 - Zdeněk

Celorepubliková úklidová akce – letos již potřetí.

15.04.2018  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 234x

Opět jsme se letos zapojili do celostátní úklidové akce Ukliďme Česko. Uklízelo se bližší i vzdálenější okolí Bařic i Velkých Těšan a výsledkem byl velkoobjemový kontejner, zaplněný ze tří čtvrtin vším možným i nemožným. Hlavně tím, co správně mělo skončit někde úplně jinde – v domovní popelnici, ve sběrném dvoře či v tříděném odpadu.

V Bařicích se zúčastnilo sedmnáct osob, z toho deset dětí a „dorostu“. Z minulých let už víme, kde se vždy něco najde. Zbytečně se nikdy nejde do Škulínku, kam snad byla kdysi vyvezená část něčí domácnosti. Zavařovačky, rezavé kýble, gumák, kus podlahové krytiny….. Oblíbená je rovněž skládka na Padělkách. Pokud se někdo zbaví posečené trávy, loňských brambor, případně ořezaných větví, dá se očekávat, že takový odpad se časem „zlikviduje“ sám. Ale staré látkové okenní rolety, bedny nebo pytle od krmiv určitě ne. Větší kluci takového a podobného odpadu vytahali a připravili k odvozu víc než dost.
Je dobře, že se takových akcí účastní i mládež. Snad si odnesou poučení, že všechno, co se doma vyprodukuje, se dá zlikvidovat jinak, než hozením pod mez, do příkopy nebo do lesa s vědomím, že se určitě najde někdo, kdo bude ochoten tu spoušť uklidit.
Všem účastníkům patří velké poděkování.

Více fotografií v galerii - Úklidová akce potřetí


Kvetoucí fialky
Kvetoucí fialky


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-19


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
23.01.2019 v 01:00:46, © Obec Bařice - Velké Těšany 2019