Dnes je středa, 29.1.2020 - Zdislava

Dětské odpoledne v Bařicích zpestřilo vystoupení klauna Pepy

30.05.2019  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 362x

I v letošním roce jsme za reje čarodějnic postavili nevelký máj. Příprava kmene na stavění byla úkolem pro starší kluky, kácení se s potěšením poslední květnovou sobotu ujali ti menší. Aby jim čekání na večerní kácení rychleji uběhlo, byla pro ně připravena pohádková stezka, zakončená dobytím hradu.

Na každém stanovišti bylo třeba zdolat úkol, hodný statečného rytíře: Bojovat s mušketýrem, objevit poklad v jeskyni, přelézt po laně, zahrát si hru s dvorní dámou, vyprázdnit hradní příkop, odolat balvanům, valícím se z hradeb nebo najít poklad, který hlídala bílá paní a projít bránou, střeženou rytířem.
Největší úspěch u kluků měl pravý středověký nástroj, metající balvany (nebo tenisák…).
Za každý úspěšně splněný úkol byl jeden dílek puzzle, jehož složením se objevil obrázek hradu Karlštejna. Pak už následoval vstup do pomyslné hradní kuchyně, tedy do bufetu, kde čekala sladká odměna.
Velký úspěch mělo vtipné vystoupení klauna Pepy. Předvedl žonglování s míčky, kloboukem, kužely i s ohněm. No a kdo chtěl přijít jeho umění na kloub, mohl si vyzkoušet sám točit talířem nebo se svézt na atypickém kole. Někomu se dařilo, někomu méně. Avšak takto prožitá hodina pobavila všechny, hlavně ty přihlížející.
Odpoledne bylo zakončeno společným opékáním špekáčků.

Více fotografií v galerii - Dětský den a kácení máje v Bařicích


Naše májka
Naše májka

Chlapi pomohli se stavěním májky
Chlapi pomohli se stavěním májky


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-20


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
29.01.2020 v 10:07:34, © Obec Bařice - Velké Těšany 2020