Dnes je neděle, 21.7.2019 - Vítězslav

Hurá zpátky do školy

09.09.2018  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 326x

Prázdniny uběhly jako voda a školní rok je opět tady. Konec prázdnin pro mnohé děti ani rodiče nebyl lehký, tak bylo zapotřebí náležitého rozloučení, které se konalo jako vždy poslední prázdninovou sobotu na bařickém výletišti. Aby si to děti pořádně vychutnaly, noc z pátku na sobotu strávily ve stanech na hřišti.

Už v pátek večer bylo v rohu hřiště vybudováno malé stanové městečko, večer se hrálo na kytaru a zpívalo…. Ráno nocležníci společně posnídali a i přes deštivé počasí byli velmi spokojení.
Kdo se nemohl dočkat odpoledního vystoupení klauna Bublína a nebál se, mohl si zkrátit čekání jízdou na koni, který byl pro tento účel přiveden z Tabarek.
Po celou dobu klaunova vystoupení bylo slunečno a podívat se přišla téměř stovka diváků. Bubliny malé, velké, kulaté, podlouhlé ...oslnily všechny bez rozdílu věku.
Potom se děti sdružily do skupin podle věkových kategorií, vymyslely si společný název týmu a vyrazily na „šipkovanou“. Nedostaly žádný plánek, kudy trasa vede, pouze pokyny, co můžou cestou očekávat. Podle šipek a fáborků si samy musely najít cestu a plnit různé úkoly – skok do dálky, rozluštit text podle morseovky, vyluštit připravenou tajenku…. Proto každé družstvo, ať už to byly Potápky, Hranolky nebo Agent 007, mělo ve svém čele někoho, kdo už umí číst a psát.
S těmi nejmenšími šli samozřejmě rodiče. Před startem se někteří účastníci ještě vybavili pláštěnkami a gumáky, protože počasí se úplně pokazilo, chvilkami lilo jako z konve, ale kupodivu málokoho z dětí nebo rodičů tato skutečnost odradila.
Každý účastník byl odměněn sladkostí a diplomem, ale opékání špekáčků se už dalo realizovat jen pod deštníkem a z plánovaného večerního promítání nebylo vůbec nic.
I tak byla akce velice zdařilá a potvrzuje to, že mnohdy nezáleží na počasí, ale hlavně na lidech, kteří se sejdou.

Všem, kteří se do příprav zapojili, děkuje SDH Bařice

Více fotografií v galerii - Hurá zpátky do školy


Bubliny, kam se podíváte
Bubliny, kam se podíváte

Klaun se všem líbil
Klaun se všem líbil


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-19


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
21.07.2019 v 13:51:28, © Obec Bařice - Velké Těšany 2019