Dnes je středa, 12.8.2020 - Klára
ADRESA OÚ

Obecní úřad
Bařice č.p. 8
767 01 Kroměříž
Tel: 573 358 015
Fax: 573 358 152
obec@barice-velketesany.cz

CZECH POINT

Obecní úřad Bařice-Velké Těšany od 1.1.2008 poskytuje ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy.
Výpisy (zkrácené i úplné):

  • Obchodní rejstřík
  • Živnostenský rejstřík
  • Katastr nemovistostí
  • Rejstřík trestů
  • Rejstřík trestů právnických osob
  • Insolvenční rejstřík
  • Výpisy z veřejného rejstříku
  • Seznam kvalifikovaných dodavatelů
  • Snímky z katastrálních map
  • Bodové hodnocení řidičů

Více informací o Czech POINT

Czech POINT

POLOHA OBCÍ
Mapa

GPS - Velké Těšany:
49°14'44.12"N, 17°24'10.63"E

GPS - Bařice:
49°14'43.03"N, 17°25'34.01"E

Ukázat na mapě

ZÁKLADNÍ INFORMACE
ZUJ:588300
Kraj:Zlínský
Okres:Kroměřížský
Pošta:NE
Škola:NE
Kat. výměra:670 ha
Nadm. výška:264 m
Počet obyvatel:452
Průměrný věk:47
 

Mapový portál obce
Geoportál Bařice - Velké Těšany

UtilityReport pro Zlínský kraj
- informace stavebníkům

Služba pro stavebníky


Nabídka pracovních míst


Návštěva lékaře

VYHLEDÁVÁNÍ
VYBRÁNO Z GALERIÍ

Činnost SDH Velké Těšany v roce 2007
Námětové cvičení v Sulimově
Námětové cvičení v Sulimově

ODKAZY

Mikroregion Chřiby
www.chribymikroregion.cz
Sdružení pro podporu místních iniciativ Chřiby, jichž je obec Bařice - Velké Těšany členem.

Mikroregion Kroměřížsko
www.mikroregion-kromerizsko.cz

Místní akční skupina
Hříběcí hory

www.hribecihory.cz


JAKÉ BUDE POČASÍ?

In-počasí

Vítejte na stránkách obce Bařice - Velké Těšany!

Obec Bařice - Velké Těšany leží v severní části Chřibských lesů mezi městy Kroměříž a Otrokovice. Složený název obce napovídá, že je obec tvořena dvěma místními částmi vzdálenými od sebe 2 km.

Dějiny obou obcí se samostatně odvíjely až do roku 1960, kdy došlo vlivem tehdejšího zákona k jejich administrativnímu sloučení. Od té doby mají obce společný obecní úřad. Většina obyvatel Bařic a Velkých Těšan si však stále udržuje jasné vědomí příslušnosti ke své části.

Vesnice se může pochlubit řadou památek, mezi které patří památná lípa, dvě kaple se zvonicí (v Bařicích, ve Velkých Těšanech) a větrný mlýn ve Velkých Těšanech.

V roce 2010 oslavily Velké Těšany výročí 900 let od první písemné zmínky o obci.

ZPRÁVY A AKTUALITY

Hledá se majitel psa

01.08.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Po obci Lubná se pohybuje vlčák, bez označení, pouze s obojkem proti blechám. Pokud psa postrádáte, volejte na mobil 724 189 505.


JARNÍ KOLO „BAŘICKÉHO JOKERA“

26.07.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

JARNÍ KOLO „BAŘICKÉHO JOKERA“ První jarní kolo karetního turnaje v žolikách „Bařický Joker“ jsme stihli uspořádat těsně před kalendářním nástupem léta a to 13. června. Důvodem byly, jak asi všichni víme, potíže a omezení v souvislosti s jedním létajícím bacilem, který značně narušil nejen kulturní akce u nás Bařicích, ale chod celého světa. Nicméně zpět k našemu turnaji.
Pokračování článku...

  

STANOVÁNÍ V BAŘICÍCH 2020

26.07.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

STANOVÁNÍ V BAŘICÍCH 2020 Rok uplynul jako voda a na fotbalovém hřišti v Bařicích se, s laskavým svolením místních fotbalistů Bivoje a za podpory hasičů, uskutečnilo tradiční letní víkendové stanování. Již na jaře hlášená účast v konečném termínu 10. - 12 . července předčila očekávání, takže nakonec počet „plátěných obydlí“ vyšplhal na 15 a počet dětí i dospělých účastníků téměř na padesát.
Pokračování článku...

  

POHÁR STAROSTKY 2020

26.07.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

POHÁR STAROSTKY 2020 Již tradičně se nástupem léta scházejí místní sportovní nadšenci v Bařicích ke sportovnímu klání „O pohár starostky“. Letos tomu nebylo jinak a vzhledem ke skutečnosti, že i počasí účastníkům přálo, se účastníků sešlo opravdu mnoho. Již osvědčené zápasy ve fotbale, vybíjené a volejbale prověřily fyzické schopnosti hráčů, z nichž mnozí předvedli mimořádné výkony.
Pokračování článku...

  

Položení optického kabelu ve Velkých Těšanech-zahájení prací

24.07.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

V nejbližších dnech se začne realizovat záměr Výstavba datové sítě v obci Velké Těšany - položení optického vlákna pro příjem elektronických komunikací – internet.
Odpovědná osoba pro poskytnutí informací a pro věci technické je Dušan Vojáček, tel. 608 833 842, který bude postupně kontaktovat všechny domácnosti.


Oznámení o přerušení dodávky elektřiny

23.07.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Eon oznamuje, že ve středu 12.srpna v době od 7.30 do 15.30 hod. budou probíhat údržbové práce na distribuční soustavě a nepůjde elektřina. Přerušení dodávky se týká pouze Bařic.
Víz oznámení na úřední desce.


Dovolená na obecním úřadě

14.07.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Od 30.července do 13.srpna bude na obecním úřadě dovolená. V tuto dobu nebudou ani úřední hodiny ve Velkých Těšanech.


Koupaliště je připraveno na prázdninové koupání

28.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Koupaliště je připraveno na prázdninové koupání S představou prázdnin je hlavně pro děti spojena vidina koupání. Pro někoho doma na dvoře nebo na zahradě ve vlastním bazénu, pro někoho raději ve společnosti kamarádů na koupališti, kde bývá o zábavu postaráno.
Pokračování článku...

  

Rekontrukce výletiště byla dotačně podpořena Zlínským krajem

18.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Rekontrukce výletiště byla dotačně podpořena Zlínským krajem Areál na výletišti v Bařicích procházel od února zásadní rekonstrukcí. Práce byly zahájeny výměnou oplocení a obou bran od hasičské nádrže. Budovy bufetu a skladiště se dočkaly nové střechy, která částečně zastřešuje i prostor před budovami a spojuje je tak v jeden celek.
Pokračování článku...

  

Fotosoutěž MAS Hříběcí hory

16.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Soutěž odstartovala 15. června a potrvá do 31. srpna. Zapojit se do ní mohou děti i dospělí, začínající i pokročilí fotografové. Soutěží se ve třech kategoriích – místa, dary a příběhy našeho regionu. Nejlepší snímky z každé kategorie budou oceněny zajímavými a v některých případech i chutnými regionálními cenami.
Pokud se chcete zúčastnit, své fotografie posílejte na info@hribecihory.cz, připojte své jméno a příjmení, stručný popisek toho, co je na snímku zachyceno, a místo pořízení. Každý soutěžící může poslat libovolný počet snímků.
MAS Hříběcí hory je sdružení obcí, spolků, zemědělců a jednotlivců, které působí v obcích jihozápadně od Kroměříže a snaží se všestranně rozvíjet venkov. Podporuje kulturní akce a dodržování tradic, pomáhá drobným podnikatelům i místním školám. Více informací najdete na www.hribecihory.cz.


Hledá se majitel psa

01.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Hledá se majitel psa V neděli 31.5. kolem poledne byl nalezen zaběhlý pes na panelové silnici mezi Střížovicemi a Kvasicemi. Je to menší pes, asi maltézák, bílošedé barvy. Má modrý úzký obojek. Je přátelský, chůzi na vodítku zvládá a v domě vypadá taky zvyklý.
Pokračování článku...

  

Na hřbitově ve Velkých Těšanech vznikne prostor pro nová urnová místa.

03.04.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Na hřbitově ve Velkých Těšanech vznikne prostor pro nová urnová místa. V uplynulých dnech byla zahájena úprava prostoru na hřbitově ve Velkých Těšanech. Kdo jste na hřbitově byli, všimli jste si, že byly odstraněny smrky v zadním prostoru hřbitova v blízkosti márnice. Ačkoliv jsou k dispozici hrobová místa, která dali bývalí uživatelé k dispozici, je v současné době ze strany zájemců největší poptávka právě po urnových místech.
Pokračování článku...

  

Upozornění Energetického regulačního úřadu na energetické šmejdy

01.04.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Energetický regulační úřad zaznamenal několik případů, kdy tzv. energetičtí šmejdi zneužili současné situace a nabízeli roušky proti podpisu, ve skutečnosti šlo ale o podpis pod smlouvou o změně dodavatele. Další nabízejí po telefonu rekordně levné energie. Takové nabídky však končí spíše vysokou pokutou než kýženou úsporou.
Pokračování článku...

  

Prohlášení hejtmana Zlínského kraje k žádostem starostů o poskytování informací ohledně COVID-19

30.03.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Vážení občané,
nejen naše obec se obrátila na hejtmana Zlínského kraje s žádostí o zprostředkování informací o občanech, jejichž zdravotní stav byl dotčen nákazou koronavirem. Obce nepožadovaly jmenovité seznamy, ale naprosto dostačující by byly údaje o počtu nakažených a občanů v karanténě. V posledních dnech se i z vaší strany stále častěji objevují dotazy, zda má obec o těchto občanech přehled, zda je s nimi v kontaktu za účelem případné pomoci nebo dohledu nad dodržováním karantény. Pokud by obec těmito údaji disponovala, bylo by potom snadné vyvrátit různé nepodložené zaručené zprávy, které si šíří ústně i na sociálních sítích.
Bohužel, ochrana lékařského tajemství a osobních údajů především …zřejmě se v tomto směru situace ani v budoucnu nezlepší – viz úřední deska: Prohlášení hejtmana k žádostem o poskytování informací.


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-20


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
12.08.2020 v 20:01:42, © Obec Bařice - Velké Těšany 2020