Dnes je pondělí, 13.7.2020 - Markéta
ADRESA OÚ

Obecní úřad
Bařice č.p. 8
767 01 Kroměříž
Tel: 573 358 015
Fax: 573 358 152
obec@barice-velketesany.cz

CZECH POINT

Obecní úřad Bařice-Velké Těšany od 1.1.2008 poskytuje ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy.
Výpisy (zkrácené i úplné):

  • Obchodní rejstřík
  • Živnostenský rejstřík
  • Katastr nemovistostí
  • Rejstřík trestů
  • Rejstřík trestů právnických osob
  • Insolvenční rejstřík
  • Výpisy z veřejného rejstříku
  • Seznam kvalifikovaných dodavatelů
  • Snímky z katastrálních map
  • Bodové hodnocení řidičů

Více informací o Czech POINT

Czech POINT

POLOHA OBCÍ
Mapa

GPS - Velké Těšany:
49°14'44.12"N, 17°24'10.63"E

GPS - Bařice:
49°14'43.03"N, 17°25'34.01"E

Ukázat na mapě

ZÁKLADNÍ INFORMACE
ZUJ:588300
Kraj:Zlínský
Okres:Kroměřížský
Pošta:NE
Škola:NE
Kat. výměra:670 ha
Nadm. výška:264 m
Počet obyvatel:452
Průměrný věk:47
 

Mapový portál obce
Geoportál Bařice - Velké Těšany

UtilityReport pro Zlínský kraj
- informace stavebníkům

Služba pro stavebníky


Nabídka pracovních míst


Návštěva lékaře

VYHLEDÁVÁNÍ
VYBRÁNO Z GALERIÍ

Vítání občánků - 10. srpna 2013
Podpis do pamětní knihy
Podpis do pamětní knihy

ODKAZY

Mikroregion Chřiby
www.chribymikroregion.cz
Sdružení pro podporu místních iniciativ Chřiby, jichž je obec Bařice - Velké Těšany členem.

Mikroregion Kroměřížsko
www.mikroregion-kromerizsko.cz

Místní akční skupina
Hříběcí hory

www.hribecihory.cz


JAKÉ BUDE POČASÍ?

In-počasí

Vítejte na stránkách obce Bařice - Velké Těšany!

Obec Bařice - Velké Těšany leží v severní části Chřibských lesů mezi městy Kroměříž a Otrokovice. Složený název obce napovídá, že je obec tvořena dvěma místními částmi vzdálenými od sebe 2 km.

Dějiny obou obcí se samostatně odvíjely až do roku 1960, kdy došlo vlivem tehdejšího zákona k jejich administrativnímu sloučení. Od té doby mají obce společný obecní úřad. Většina obyvatel Bařic a Velkých Těšan si však stále udržuje jasné vědomí příslušnosti ke své části.

Vesnice se může pochlubit řadou památek, mezi které patří památná lípa, dvě kaple se zvonicí (v Bařicích, ve Velkých Těšanech) a větrný mlýn ve Velkých Těšanech.

V roce 2010 oslavily Velké Těšany výročí 900 let od první písemné zmínky o obci.

ZPRÁVY A AKTUALITY

Zápis stavu vodoměrů

10.07.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Vodovody a kanalizace Kroměříž budou zapisovat stavy vodoměrů. Pokud nebudete doma, ponechejte lístek s potřebným údajem na viditelném místě.
Bařice - pondělí 13.července.
Velké Těšany - úterý 14.července.


Koupaliště je připraveno na prázdninové koupání

28.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Koupaliště je připraveno na prázdninové koupání S představou prázdnin je hlavně pro děti spojena vidina koupání. Pro někoho doma na dvoře nebo na zahradě ve vlastním bazénu, pro někoho raději ve společnosti kamarádů na koupališti, kde bývá o zábavu postaráno.
Pokračování článku...

  

ZP Kvasicko upozorňuje na aplikaci postřiku

24.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

V předpokládaném termínu ve čtvrtek 25.6.2020 bude ZP Kvasicko provádět letecké ošetření zemědělských ploch v naší oblasti. Aplikovaný prostředek není nebezpečný pro člověka, včely, zvěř ani další necílové organismy.
Více informací na úřední desce.


Rekontrukce výletiště byla dotačně podpořena Zlínským krajem

18.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Rekontrukce výletiště byla dotačně podpořena Zlínským krajem Areál na výletišti v Bařicích procházel od února zásadní rekonstrukcí. Práce byly zahájeny výměnou oplocení a obou bran od hasičské nádrže. Budovy bufetu a skladiště se dočkaly nové střechy, která částečně zastřešuje i prostor před budovami a spojuje je tak v jeden celek.
Pokračování článku...

  

Fotosoutěž MAS Hříběcí hory

16.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Soutěž odstartovala 15. června a potrvá do 31. srpna. Zapojit se do ní mohou děti i dospělí, začínající i pokročilí fotografové. Soutěží se ve třech kategoriích – místa, dary a příběhy našeho regionu. Nejlepší snímky z každé kategorie budou oceněny zajímavými a v některých případech i chutnými regionálními cenami.
Pokud se chcete zúčastnit, své fotografie posílejte na info@hribecihory.cz, připojte své jméno a příjmení, stručný popisek toho, co je na snímku zachyceno, a místo pořízení. Každý soutěžící může poslat libovolný počet snímků.
MAS Hříběcí hory je sdružení obcí, spolků, zemědělců a jednotlivců, které působí v obcích jihozápadně od Kroměříže a snaží se všestranně rozvíjet venkov. Podporuje kulturní akce a dodržování tradic, pomáhá drobným podnikatelům i místním školám. Více informací najdete na www.hribecihory.cz.


Diakonie Broumov pořádá humanitární sbírku

09.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

V týdnu od 13.do 17.července bude Diakonie Broumov svážet vybranou humanitární pomoc. Co všechno je možné odevzdat a o co v současné době zájem není, najdete na letáku na informační desce. Pomoc můžete odkládat v týdnu od 7.do 11.července v přízemí obecního úřadu. Ve Velkých Těšanech v úterý 8.července v době 16.30-17.30 v budově mateřské školy-boční vchod.


Hledá se majitel psa

01.06.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Hledá se majitel psa V neděli 31.5. kolem poledne byl nalezen zaběhlý pes na panelové silnici mezi Střížovicemi a Kvasicemi. Je to menší pes, asi maltézák, bílošedé barvy. Má modrý úzký obojek. Je přátelský, chůzi na vodítku zvládá a v domě vypadá taky zvyklý.
Pokračování článku...

  

Na hřbitově ve Velkých Těšanech vznikne prostor pro nová urnová místa.

03.04.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Na hřbitově ve Velkých Těšanech vznikne prostor pro nová urnová místa. V uplynulých dnech byla zahájena úprava prostoru na hřbitově ve Velkých Těšanech. Kdo jste na hřbitově byli, všimli jste si, že byly odstraněny smrky v zadním prostoru hřbitova v blízkosti márnice. Ačkoliv jsou k dispozici hrobová místa, která dali bývalí uživatelé k dispozici, je v současné době ze strany zájemců největší poptávka právě po urnových místech.
Pokračování článku...

  

Upozornění Energetického regulačního úřadu na energetické šmejdy

01.04.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Energetický regulační úřad zaznamenal několik případů, kdy tzv. energetičtí šmejdi zneužili současné situace a nabízeli roušky proti podpisu, ve skutečnosti šlo ale o podpis pod smlouvou o změně dodavatele. Další nabízejí po telefonu rekordně levné energie. Takové nabídky však končí spíše vysokou pokutou než kýženou úsporou.
Pokračování článku...

  

Prohlášení hejtmana Zlínského kraje k žádostem starostů o poskytování informací ohledně COVID-19

30.03.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Vážení občané,
nejen naše obec se obrátila na hejtmana Zlínského kraje s žádostí o zprostředkování informací o občanech, jejichž zdravotní stav byl dotčen nákazou koronavirem. Obce nepožadovaly jmenovité seznamy, ale naprosto dostačující by byly údaje o počtu nakažených a občanů v karanténě. V posledních dnech se i z vaší strany stále častěji objevují dotazy, zda má obec o těchto občanech přehled, zda je s nimi v kontaktu za účelem případné pomoci nebo dohledu nad dodržováním karantény. Pokud by obec těmito údaji disponovala, bylo by potom snadné vyvrátit různé nepodložené zaručené zprávy, které si šíří ústně i na sociálních sítích.
Bohužel, ochrana lékařského tajemství a osobních údajů především …zřejmě se v tomto směru situace ani v budoucnu nezlepší – viz úřední deska: Prohlášení hejtmana k žádostem o poskytování informací.


Charita Kroměříž nabízí pomoc

25.03.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Charita Kroměříž žádá o předání následujících informací o službách, které je schopna poskytnout potřebným osobám :
V současné době nemocnice propouštějí co nejvíce osob do domácího ošetřování - je třeba více kompenzačních pomůcek, které teď je problém zařídit
• možná, že někoho například každý týden navštěvuje dcera a pomůže s koupelí, nákupem, nachystá léky do lékovky - a nyní nemůže dojet z důvodu karantény - tyto služby nabízíme my, Osobní asistence v obcích mimo Kroměříž zdarma, v době nouzového stavu
• Charitní pečovatelská služba má sjednány nákupy v Tescu - je tam dobrovolník, který připraví nákup a paní pečovatelky rozvezou do domácností
• Zdravotní péči zajistí na základě indikace charitní zdravotní sestry (hrazeno ze všeobecného zdravotního pojištění).

Přehled potřebných kontaktů najdete na informační desce.


VÝDEJ ROUŠEK PRO OBČANY

20.03.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

VÝDEJ ROUŠEK PRO OBČANY Dnes, v pátek 20.3. byly starším ročníkům do schránky doručeny obálky s 1-2 ks roušek. Nošení roušek je dnes už povinné a jejich nošení se nevyhneme, pouze si o tomto nařízení můžeme myslet,, co chceme, ale je třeba ho ve vlastním zájmu respektovat.
Pokračování článku...

  

Nakládání s odpadem v rodinách s karanténou

20.03.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Stanovisko Státního zdravotního ústavu k nakládání s odpadem v době epidemie COVID-19 a sdělení MŽP k nakládání s ochrannými rouškami:
Pro obce i odpadové firmy je důležité především, že domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládat do pytlů a zavázané pytle odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu.
Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční se nic, ani v třídění odpadů, nemění.


Obcí prošel průvod s medvědem

01.03.2020¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Obcí prošel průvod s medvědem Poslední únorovou sobotu zavítal do Bařic medvědář s ochočeným medvědem. Průvod prošel celou obcí, zazvonil u mnoha dveří a cvičený medvěd předvedl tanec s každou hospodyňkou. K průvodu se, tak jako vždycky, připojily maškary všeho druhu.
Pokračování článku...

  
© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-20


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
13.07.2020 v 16:23:08, © Obec Bařice - Velké Těšany 2020