Dnes je čtvrtek, 16.8.2018 - Jáchym
ADRESA OÚ

Obecní úřad
Bařice č.p. 8
767 01 Kroměříž
Tel: 573 358 015
Fax: 573 358 152
obec@barice-velketesany.cz

CZECH POINT

Obecní úřad Bařice-Velké Těšany od 1.1.2008 poskytuje ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy.
Výpisy (zkrácené i úplné):

  • Obchodní rejstřík
  • Živnostenský rejstřík
  • Katastr nemovistostí
  • Rejstřík trestů
  • Rejstřík trestů právnických osob
  • Insolvenční rejstřík
  • Výpisy z veřejného rejstříku
  • Seznam kvalifikovaných dodavatelů
  • Snímky z katastrálních map
  • Bodové hodnocení řidičů

Více informací o Czech POINT

Czech POINT

POLOHA OBCÍ
Mapa

GPS - Velké Těšany:
49°14'44.12"N, 17°24'10.63"E

GPS - Bařice:
49°14'43.03"N, 17°25'34.01"E

Ukázat na mapě

ZÁKLADNÍ INFORMACE
ZUJ:588300
Kraj:Zlínský
Okres:Kroměřížský
Pošta:NE
Škola:NE
Kat. výměra:670 ha
Nadm. výška:264 m
Počet obyvatel:452
Průměrný věk:47
 

Mapový portál obce
Geoportál Bařice - Velké Těšany


Nabídka pracovních míst


Návštěva lékaře

VYHLEDÁVÁNÍ
VYBRÁNO Z GALERIÍ

Tradiční hodové slavnosti sv. Floriána - požehnání nového hasičského praporu

ODKAZY

Mikroregion Chřiby
www.chribymikroregion.cz
Sdružení pro podporu místních iniciativ Chřiby, jichž je obec Bařice - Velké Těšany členem.

Mikroregion Kroměřížsko
www.mikroregion-kromerizsko.cz

Místní akční skupina
Hříběcí hory

www.hribecihory.cz


JAKÉ BUDE POČASÍ?

In-počasí

Vítejte na stránkách obce Bařice - Velké Těšany!

Obec Bařice - Velké Těšany leží v severní části Chřibských lesů mezi městy Kroměříž a Otrokovice. Složený název obce napovídá, že je obec tvořena dvěma místními částmi vzdálenými od sebe 2 km.

Dějiny obou obcí se samostatně odvíjely až do roku 1960, kdy došlo vlivem tehdejšího zákona k jejich administrativnímu sloučení. Od té doby mají obce společný obecní úřad. Většina obyvatel Bařic a Velkých Těšan si však stále udržuje jasné vědomí příslušnosti ke své části.

Vesnice se může pochlubit řadou památek, mezi které patří památná lípa, dvě kaple se zvonicí (v Bařicích, ve Velkých Těšanech) a větrný mlýn ve Velkých Těšanech.

V roce 2010 oslavily Velké Těšany výročí 900 let od první písemné zmínky o obci.

ZPRÁVY A AKTUALITY

Naši nejmenší byli přivítání mezi nejmladší občánky obce.

15.05.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Naši nejmenší byli přivítání mezi nejmladší občánky obce. V sobotu 12. května jsme na obecním úřadě přivítali mezi naše právoplatné občánky Vendulku Šiškovou z Bařic a Evelínku Janovovou z Velkých Těšan.
Pokračování článku...

  

Maminky oslavily svůj svátek

15.05.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Maminky oslavily svůj svátek Aby si maminky a babičky užily svůj svátek, bylo pro ně připraveno druhou květnovou neděli odpoledne ve společenském duchu. Děti přednášely, zpívaly, z hudebních nástrojů zazněla zobcová flétna, klávesy, harmonika, trubka…
Pokračování článku...

  

Postavený máj dlouho nevydržel

15.05.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Postavený máj dlouho nevydržel Stavění máje patří u nás tak jako všude jinde k tradici. A jak mládež a děti zapojit, aby je tradice oslovila? Nejlépe tím, že se do příprav sami aktivně zapojí. Vybere se strom, který nedosahuje závratné výšky a nemusí být ani nejrovnější, doveze se k výletišti a dál už je všechno na mladých. Kluci se sekerkami očistí kmen, tak aby máj vypadal k světu. Špičku už nazdobí všichni – někdo přinese mašličky, někdo růže z krepáku,….každý něco.
Pokračování článku...

  

Postavili jsme dvacetimetrový máj! Díky vám všem!

12.05.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Postavili jsme dvacetimetrový máj! Díky vám všem! Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s tělovýchovnou jednotou připravili na pondělí 30.4.2018 další společenskou akci, a to stavění máje tradičním ručním způsobem. Dílo se vydařilo a 20 metrů vysoký máj bude zdobit prostranství u sokolovny až do konce května.
Pokračování článku...

  

Dotační výzva MAS Hříběcí hory pro podnikatele a živnostníky

02.05.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Dotační výzva MAS Hříběcí hory pro podnikatele a živnostníky Místní akční skupina Hříběcí hory vyhlašuje 2. výzvu v Programu rozvoje venkova, ve které mohou především podnikatelé a živnostníci z členských obcí žádat o téměř 10 milionů na rozvoj svého podnikání.
Pokračování článku...

  

Pozvání na hodové slavnosti dne 5.5.2018

30.04.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Pozvání na hodové slavnosti dne 5.5.2018 Sbor dobrovolných hasičů vás srdečně zve na hodové slavnosti, které se uskuteční v sobotu 5. května 2018, tradičně u příležitosti svátku patrona hasičů a naší obce, svatého Floriána. V letošním roce jsou navíc hodové slavnosti spojeny s oslavou výročí 100 let vzniku naší republiky.
Pokračování článku...

  

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

27.04.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Od poloviny února začala působit na Kroměřížsku Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi při Dětském centru Zlín, p. o., jejímž posláním je poskytnout rodině s dítětem/ i samoživitelům rodičům/ podporu v řešení jejich obtížné životní situace, a to zejména v jejich přirozeném prostředí. Podle potřeb rodiny je podpora zaměřena na rozvoj sociálních, rodičovských a občanských kompetencí osob pečujících o dítě, včetně zapojení osob z širšího sociálního okolí. SAS přispívá k tomu, aby došlo k ozdravení a podpoře takových vztahů, komunikace a podmínek v rodině, aby se děti v rodinném prostředí zdravě rozvíjely a byla minimalizována rizika jejich ohrožení.
Pracovníci služby jsou nápomocni rodičům, či jiným pečujícím osobám při úsilí napravit nevyhovující podmínky v rodině, pracují společně na nalezení či udržení zaměstnání, bydlení, vedení domácnosti, nápravě vztahů v rodině, přístupu k dětem, péči o děti a jejich rozvoji. Mohou rodiče podpořit, pokud jsou nejistí v kontaktu s lékaři, úřady, školami či jinými institucemi. S nastávajícími maminkami, které nemají dostatečné sociální zázemí, se pracovníci připravují na narození miminka, ale taktéž mohou být nápomocni při přípravě domácností a motivaci rodičů pro návrat dětí z náhradní rodinné péče (ústavní zařízení, pěstounská péče).

Služba je bezplatná a dobrovolná.

Služba je dostupná v terénní formě po – pá od 7:00 – 18:00, ambulantně Út 12:00 – 17:00 (jiné termíny po telefonické domluvě).
Kontakt: Mgr. Adéla Kubáčková, +420 703 178 690
Více informací je také na
http://www.dczlin.cz/sas/
http://www.socialnisluzbyzk.cz/sluzby/socialne-aktivizacni-sluzby-pro-rodiny-s-detmi-611/


Pozvání na slet čarodějnic v sobotu 28.4. od 17:00 hod. za sokolovnou

19.04.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Pozvání na slet čarodějnic v sobotu 28.4. od 17:00 hod. za sokolovnou Tělovýchovná jednota Sokol zve děti a jejich rodiče na slet čarodějnic a čarodějů, který se uskuteční v sobotu 28.4.2018 za sokolovnou ve Velkých Těšanech.
Pokračování článku...

  

Pozvání na stavění máje v pondělí 30.4. v 17:00 hod.

16.04.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Pozvání na stavění máje v pondělí 30.4. v 17:00 hod. Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s tělovýchovnou jednotou pořádají v pondělí 30.4.2018 u sokolovny stavění máje. Přípravné práce probíhaly již o uplynulém víkendu. V den stavění máje prosíme o pomoc všechny silné chlapy z dědiny!
Pokračování článku...

  

Uklízelo se i okolí Velkých Těšan

16.04.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Uklízelo se i okolí Velkých Těšan Letošní 3. ročník jarního úklidu ve Velkých Těšanech se uskutečnil v sobotu 7. dubna 2018. Je potěšující, že se každý rok počet dobrovolníků zvyšuje. Letos se nás zapojilo 27 (včetně dětí). Díky takovému počtu lidí, jsme mohli vytvořit 4 nezávislé skupiny, které zvládly uklidit o to více, než minulé roky.
Pokračování článku...

  

Celorepubliková úklidová akce – letos již potřetí.

15.04.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Celorepubliková úklidová akce – letos již potřetí. Opět jsme se letos zapojili do celostátní úklidové akce Ukliďme Česko. Uklízelo se bližší i vzdálenější okolí Bařic i Velkých Těšan a výsledkem byl velkoobjemový kontejner, zaplněný ze tří čtvrtin vším možným i nemožným. Hlavně tím, co správně mělo skončit někde úplně jinde – v domovní popelnici, ve sběrném dvoře či v tříděném odpadu.
Pokračování článku...

  

Sběr železa v sobotu 14.4.2018 od 9:00 hod.

09.04.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Sokol organizují sběr železa. Kontejner bude přistaven od čtvrtku 12.4. u sokolovny, svoz bude probíhat v sobotu 14.4.2018.


Hasiči čistili potoky protékající naší obcí

09.04.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Hasiči čistili potoky protékající naší obcí Sbor dobrovolných hasičů uskutečnil v sobotu 31.3.2018 další čištění potoků protékajících naší obcí. Cílem této každoroční akce, při které jsou pročištěna koryta obou potoků, je prevence před ucpáním mostních koryt v důsledku přívalových srážek.
Pokračování článku...

  

Dobrovolní hasiči připravili další Noc s Andersenem

09.04.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Dobrovolní hasiči připravili další Noc s Andersenem Letošní pátek 23. března byl již tradičně určen pro pohádkovou Noc s Andersenem. Tentokrát k nám do Velkých Těšan zavítala kniha Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka.
Pokračování článku...

  
© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-18


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
16.08.2018 v 14:05:52, © Obec Bařice - Velké Těšany 2018