Dnes je čtvrtek, 21.2.2019 - Lenka
ADRESA OÚ

Obecní úřad
Bařice č.p. 8
767 01 Kroměříž
Tel: 573 358 015
Fax: 573 358 152
obec@barice-velketesany.cz

CZECH POINT

Obecní úřad Bařice-Velké Těšany od 1.1.2008 poskytuje ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy.
Výpisy (zkrácené i úplné):

  • Obchodní rejstřík
  • Živnostenský rejstřík
  • Katastr nemovistostí
  • Rejstřík trestů
  • Rejstřík trestů právnických osob
  • Insolvenční rejstřík
  • Výpisy z veřejného rejstříku
  • Seznam kvalifikovaných dodavatelů
  • Snímky z katastrálních map
  • Bodové hodnocení řidičů

Více informací o Czech POINT

Czech POINT

POLOHA OBCÍ
Mapa

GPS - Velké Těšany:
49°14'44.12"N, 17°24'10.63"E

GPS - Bařice:
49°14'43.03"N, 17°25'34.01"E

Ukázat na mapě

ZÁKLADNÍ INFORMACE
ZUJ:588300
Kraj:Zlínský
Okres:Kroměřížský
Pošta:NE
Škola:NE
Kat. výměra:670 ha
Nadm. výška:264 m
Počet obyvatel:452
Průměrný věk:47
 

Mapový portál obce
Geoportál Bařice - Velké Těšany


Nabídka pracovních míst


Návštěva lékaře

VYHLEDÁVÁNÍ
VYBRÁNO Z GALERIÍ

Společenské posezení nejen se seniory
Naši nejmenší
Naši nejmenší

ODKAZY

Mikroregion Chřiby
www.chribymikroregion.cz
Sdružení pro podporu místních iniciativ Chřiby, jichž je obec Bařice - Velké Těšany členem.

Mikroregion Kroměřížsko
www.mikroregion-kromerizsko.cz

Místní akční skupina
Hříběcí hory

www.hribecihory.cz


JAKÉ BUDE POČASÍ?

In-počasí

Vítejte na stránkách obce Bařice - Velké Těšany!

Obec Bařice - Velké Těšany leží v severní části Chřibských lesů mezi městy Kroměříž a Otrokovice. Složený název obce napovídá, že je obec tvořena dvěma místními částmi vzdálenými od sebe 2 km.

Dějiny obou obcí se samostatně odvíjely až do roku 1960, kdy došlo vlivem tehdejšího zákona k jejich administrativnímu sloučení. Od té doby mají obce společný obecní úřad. Většina obyvatel Bařic a Velkých Těšan si však stále udržuje jasné vědomí příslušnosti ke své části.

Vesnice se může pochlubit řadou památek, mezi které patří památná lípa, dvě kaple se zvonicí (v Bařicích, ve Velkých Těšanech) a větrný mlýn ve Velkých Těšanech.

V roce 2010 oslavily Velké Těšany výročí 900 let od první písemné zmínky o obci.

ZPRÁVY A AKTUALITY

Česko zpívá koledy v Těšanech

29.12.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Česko zpívá koledy v Těšanech Česko zpívá koledy v Těšanech Již popáté jsme se sešli v hojném počtu u vánočního stromečku ve Velkých Těšanech, abychom si zpříjemnili hektický předvánoční čas, zastavili s na chvíli a zazpívali si známé koledy v rámci celorepublikové akce Česko zpívá koledy s Deníkem.
Pokračování článku...

  

Adventní mše v Bařicích.

29.12.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Adventní mše v Bařicích. Letošní adventní mše se opět konala ve společenské místnosti, ve čtvrtek 6. prosince.
Pokračování článku...

  

Upozornění Zlínského kraje na podomní prodejce s energiemi

07.12.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Zlínský kraj upozorňuje veřejnost, aby lidé byli ostražití vůči podomním prodejcům energií, kteří se odvolávají na údajný požadavek kraje nabízet tyto služby jejich prostřednictvím.

„Chceme varovat občany před těmito podvodnými praktikami podomních prodejců, kteří se zkoušejí zaštiťovat Zlínským krajem. Je to lživé tvrzení, protože Zlínský kraj neorganizoval a neorganizuje žádné nákupy komodit pro veřejnost. Kraj pomáhá obcím, respektive územním samosprávám tím, že jim poskytuje informační a poradenský servis týkající se zvýšení energetické efektivnosti a soběstačnosti, případně pomáhá s přípravou projektů v oblasti energetiky. V žádném případě však Zlínský kraj neorganizuje zprostředkování nákupů pro veřejnost,“ řekl ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje Milan Štábl.

Pracovníci krajského úřadu zaznamenali v poslední době několik dotazů týkajících se ohlášených podomních aktivit. „Může zde být souvislost s nedávnými volbami do obecních zastupitelstev. Tím, že jsou v řadě obcí noví starostové, zřejmě dochází k situaci, že podomní prodejci zkoušejí své praktiky a spoléhají na to, že reakce nového starosty nemusí být okamžitá,“ konstatoval Radek Šipka, vedoucí oddělení podpory řízení Kanceláře ředitele krajského úřadu, který tyto dotazy zodpovídal.

Na situaci upozornilo Zlínský kraj několik občanů s tím, že je oslovili zástupci společností zabývajících se aukcemi dodavatelů energie pro koncové spotřebitele a mimo jiné se odvolávali na požadavek kraje angažovat se v této záležitosti.


Čtvrtý ročník drakiády ve Velkých Těšanech

11.11.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Čtvrtý ročník drakiády ve Velkých Těšanech Vítr fučí, vítr skučí – pojďte pouštět draky! Každý spěchá na kopeček a já běžím taky. Ať si vítr jak chce skučí, ať se mraky mračí, vypustíme na oblohu celou letku dračí. V sobotu 3.11. 2018 uspořádal sbor dobrovolných hasičů už čtvrtý ročník tradiční drakiády, která se konala letos poprvé u sochy sv. Františka ve Velkých Těšanech.
Pokračování článku...

  

Lípa republiky je zasázena

11.11.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Lípa republiky je zasázena Na mnoha místech naší republiky se k výročí stého založení československého státu zasadila lípa či jiný strom. Současně byly celostátně mapovány dosavadní stromy republiky, zasazené před sto lety. Někde se jim daří dodnes. Co se týká lípy zasazené v Bařicích naproti bývalé školy, není o ní žádná informace ani v obecní či školní kronice.
Pokračování článku...

  

Dýňování

11.11.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Dýňování Tak opět po roce rozsvítila naši obec dýňová světýlka. Aby se bylo čím chlubit, mnohé šikovné maminky se daly do vyřezávání. Ale kolektivní tvorba a společná zábava jsou nenahraditelné. A tak se v pátek 26.října zcela zaplnila společenská místnost pod obecním úřadem. Kdo měl výtvor hotov, mohli si vytvořit vlastní dýňové strašidýlko, za pomoci nejrůznějších přírodních materiálů.
Pokračování článku...

  

Burčák u mlýna již v pátek 21. září od 17:00 hod.

15.09.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Burčák u mlýna již v pátek 21. září od 17:00 hod. Tělovýchovná jednota Sokol vás zve na další ročník akce Burčák u mlýna. Přijďte se pobavit do příjemného prostředí, prohlédnout si nově rekonstruovaný a nasvícený mlýn. Ochutnat můžete burčák z vinařství Hruška z Blatnice pod sv. Antonínkem a třeba si i zazpívat s cimbálovou muzikou.
Pokračování článku...

  

Lípě vysazené k poselství 100 let vzniku naší republiky se daří

12.09.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Lípě vysazené k poselství 100 let vzniku naší republiky se daří Čtyři měsíce uplynuly od letošních hodových slavností, které připravili členové sboru dobrovolných hasičů. Dle plánu uctili památku padlých spoluobčanů, proběhla mše u kapličky, námětové cvičení, vystoupení dětí z mateřské školky, k tanci a poslechu zahrála dechová hudba Podboranka.
Pokračování článku...

  

Hurá zpátky do školy

09.09.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Hurá zpátky do školy Prázdniny uběhly jako voda a školní rok je opět tady. Konec prázdnin pro mnohé děti ani rodiče nebyl lehký, tak bylo zapotřebí náležitého rozloučení, které se konalo jako vždy poslední prázdninovou sobotu na bařickém výletišti. Aby si to děti pořádně vychutnaly, noc z pátku na sobotu strávily ve stanech na hřišti.
Pokračování článku...

  

Rozloučení s létem u cimbálu

09.09.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Rozloučení s létem u cimbálu Léto už je pomalu za námi, nastává doba burčáku a tak je třeba využít večerů, kdy počasí ještě dovolí posedět venku. Poslední srpnovou sobotu hrála na bařickém výletišti cimbálovka, někomu jen k poslechu, těm odvážnějším i k tanci. Tak jako i v loňském roce se popíjel burčák z Polešovic.
Pokračování článku...

  

Tělovýchovná jednota Sokol zve na procházku pohádkami

23.08.2018¤ Ondřej Valach ¤ valachon@email.cz

Tělovýchovná jednota Sokol zve na procházku pohádkami Tělovýchovná jednota Sokol připravila na sobotu 25. srpna od 16:00 hod. u sokolovny zábavné odpoledne plné masek a převleků ze známých i neznámých pohádek. Srdečně vás zvou pořadatelé, připraveno bude i opékání špekáčků.
Pokračování článku...

  

Bařičtí senioři se letos sešli již popáté

19.08.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Bařičtí senioři se letos sešli již popáté První srpnová sobota patří v Bařicích již tradičně společenskému posezení – nejen se seniory ale i s ročníky mladšími. Program jako vždy začal divadelním představením. Pohádka O veliké řepě parodovala nedobré sousedské soužití, končící vzájemnou pomocí a otevřeným koncem, který by při troše dobré vůle měl vztahy mezi sousedy narovnat.
Pokračování článku...

  

Bařické sportovní odpoledne letos již podruhé

10.07.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Bařické sportovní odpoledne letos již podruhé Sportovní klání ve fotbale, volejbale a vybíjené první červencový pátek proti sobě postavilo svobodné na jedné a ženaté na druhé straně. Před startovacím výkopem obě družstva svorně poseděla u stolů, plných přineseného občerstvení. Povidlové buchty, tvarohové a ořechové koláčky, slaný štrůdl, … po takové hostině se podávaly sportovní výkony!
Pokračování článku...

  

Nový občánek

25.06.2018¤ Věra Halamová ¤ starosta@barice-velketesany.cz

Nový občánek V neděli 17. června se dostavil na obecní úřad Románek Valach z Velkých Těšan se svou rodinou.
Pokračování článku...

  
© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-19


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
21.02.2019 v 13:58:27, © Obec Bařice - Velké Těšany 2019