Dnes je pátek, 14.12.2018 - Lýdie

Jaké byly letošní ostatky

22.02.2018  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 332x

Tak jak v předchozích letech i letos se do naší obce dostavil principál kočovné společnosti s ochočeným medvědem. Tuto atrakci oznámil v dopoledních hodinách jak jinak než klasicky s bubnem. Průvod zazvonil u každých dveří, aby nikdo nezůstal o tento mimořádný zážitek ochuzen.

A jako vždy se k průvodu připojil kde kdo – babka Kelišová s nákupní taškou, aby jí neušel žádný klep. Alespoň do tašky sbírala všechno, co domácnosti nabídly – koláče, pivo, slivovici, koblihy, dokonce i bramborák, obložený chlebíček, chleba s pomazánkou, slané a sladké pečivo….
Připojila se volební komise, propagující další kolo prezidentských voleb, dva potulní harmonikáři, podomní prodejce peřin, voják vracející se z mise, … dokonce i dvě bílé paní a dva mušketýři se odněkud objevili.
Rozhřešení u každých dveří poskytla matka představená. Co na tom, že v předchozích letech tato postava nabízela nejstarší řemeslo světa. O pořádek dbal policista. Každý kdo projížděl autem nebo na kole, byl pokárán za nedbalou výbavu, špatný způsob jízdy, prostě za cokoliv a náležitě zkasírován.
Průvod ve zdraví prošel celou vesnicí a děkuje všem za pohostinnost.

Více fotografií v galerii - Bařické ostatky 2018


...a jedna společná fotka
...a jedna společná fotka


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-18


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
14.12.2018 v 10:16:24, © Obec Bařice - Velké Těšany 2018