Dnes je pátek, 13.12.2019 - Lucie

Karneval ve Velkých Těšanech 23.3. 2019

19.05.2019  ‌  Jan Zapletal  ‌  zjh@seznam.cz  ‌  Přečteno: 486x

ZOO, zvířátka, balónky, hudba, hluk, hry, soutěže, legrace, barvy, začátek roku, smích, těšanská sokolovna, šikovné dětičky, úžasné masky… to vše mě napadá, když se ohlédnu za 23. březnem letošního roku, kdy se konal již 5. ročník našeho těšanského karnevalu, který je každoročně pořádán pod záštitou SDH Velké Těšany a ve spolupráci s TJ Sokol Velké Těšany. Myslím, že těchto pět ročníků již stojí za krátké poohlédnutí…

Začátkem roku 2015 obsadila místní společenskou místnost mateřské školky modrá šmoulí parta v čele s Gargamelem křičícím „Šmouly nechci ani vidět!“. Vzhledem k tomu, že to byl první karneval, tak Šmoulíci měli plnou hlavu otázek, jako „Co je vše třeba připravit? Bude to pro děti zábava? Kolik dětí asi přijde?...“. No jo, první ročník. O rok později se Sněhurka se svým princem, zlou královnou a samozřejmě sedmi trpaslíky raději usadila ve větších prostorách – v místní sokolovně, protože po hojné účasti dětí na prvním ročníku nechtěla riskovat, že malí účastníci budou mít málo prostoru na tvoření a soutěžení. Princ měl pro děti překvapení v podobě koně, na kterém se děti mohli svézt. V roce 2017 navštívila Těšany pro změnu žlutá parta, a to v podobě veselých Mimoňů. V roce minulém se Těšany proměnily v tajuplný Ostrov pokladů, na který připlula loď plná pirátů. Společně jsme s nimi pátrali po ztraceném pokladu, který se nám nakonec podařilo úspěšně nalézt. A konečně začátkem letošního roku se sokolovna proměnila v ZOO plnou zvířátek a jejích malých návštěvníků, kteří na začátku udělali hromadnou rozcvičku, zařadili zvířátka do správných pavilonů a nakrmili je. Poté se horečně malovalo a tvořilo… ovečky, velikonoční zajíčci, zvířátka z papírových tácků, škrabošky na motivy zvířátek,… Děti si za své krásné výtvory a soutěžení zasloužily odměnu. Naše karnevalové odpoledne jsme zakončili diskotékou, kde nechyběly klasické hity jako „mašinka“ a „káčátka“ a samozřejmě nejoblíbenější hra „židličkovaná“.
Jsem ráda, že i přes to, že je dnešní doba pro všechny spíše hektická, se nám daří každý rok karneval zorganizovat, i když nás je na organizaci stále méně a méně. Odměnou nám je každým rokem se zvyšující počet dětí, které se karnevalu zúčastní. Letos se k nám přišlo pobavit bezmála padesát dětí, jak místních, tak i přespolních. Osobně mám velkou radost z takové účasti a těším se z toho, že spousta dětí navštěvuje náš karneval již pravidelně.
Tímto malým poohlédnutím se za naší „karnevalovou štací“ bych ráda poděkovala všem z Vás, kteří tento karneval jakýmkoliv způsobem podporujete a dobrovolně se rok co rok podílíte na organizaci, i když vím, že to pro Vás mnohdy není zrovna časově jednoduché. Poděkování patří i TJ Sokol Velké Těšany za každoroční zapůjčení sokolovny. A největší dík patří samozřejmě všem malým i velkým účastníkům, kteří s úsměvem na tváři na karneval dorazí.
A co říci závěrem…? Snad zase příští rok!?

Text : Lucie Pešková


Společná fotka
Společná fotka

Karneval
Karneval


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-19


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
13.12.2019 v 16:12:16, © Obec Bařice - Velké Těšany 2019