Dnes je středa, 27.3.2019 - Dita

Lípě vysazené k poselství 100 let vzniku naší republiky se daří

12.09.2018  ‌  Ondřej Valach  ‌  valachon@email.cz  ‌  Přečteno: 339x

Čtyři měsíce uplynuly od letošních hodových slavností, které připravili členové sboru dobrovolných hasičů. Dle plánu uctili památku padlých spoluobčanů, proběhla mše u kapličky, námětové cvičení, vystoupení dětí z mateřské školky, k tanci a poslechu zahrála dechová hudba Podboranka.

Za velké úsilí, které hasiči vynaložili s přípravami a samotným průběhem, je jim vždy nedocenitelnou odměnou pohled na bavící se návštěvníky slavnostního dne. A letos bylo návštěvníků oproti předchozím ročníkům nebývalé množství. Hasiči se tak po náročném víkendu a několika měsících příprav rozcházeli s pocitem dobře odvedené práce. Velmi milým překvapením byla pro organizátory akce i účast obrovského počtu lidí na výsadbě lípy k poselství 100 let vzniku naší republiky. I my jsme se tímto připojili k městům, která vysazují lípy jako připomínku této významné historické události.
Lípy jsou symbolem demokracie, ale také lidské pospolitosti a hrdosti. Po dlouhém váhání jsme vybrali lokalitu, kde byla lípa vysazena právě před 100 lety ke vzniku naší samostatné republiky – ve Dvoře, před dům pana Jarky a rodiny Veselé. Tito nadšení občané přijali výsadbu lípy před svými domy se ctí a slíbili, že se budou o lípu v období sucha vzorně starat.
A svůj slib dodržují, díky jejich péči se naší Lípě svobody daří.

Více fotografií v galerii - Dobrovolní hasiči připravili další hodové slavnosti


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-19


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
27.03.2019 v 04:47:30, © Obec Bařice - Velké Těšany 2019