Dnes je pondělí, 1.6.2020 - Laura

Posezení nejen se seniory….už pošesté

14.08.2019  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 418x

Vždy první srpnová sobota patří našim seniorům. A nejen jim. Je to důvod, aby přijeli i rodáci a mnozí konstatují, že pokud není v obci obchod, ani by se vlastně neviděli, nebýt této události. K tanci a poslechu už potřetí hrála krojovaná hudba Nedakoňanka.

S bublinovou šou vystoupil „bublinář“ Pavel Roller. Ačkoliv jeho vystoupení nejvíc nadchlo děti, spokojeni byli určitě i dospělí. K pravidelným bodům programu patří divadelní hra ze života obce. Letošní pohádka nesla název „O Červené Karkulce aneb Třiďte odpad, má to smysl“. Babička, slavící narozeniny, má doma takový nepořádek, že vlk, který jí pravidelně chodí gratulovat, konstatuje, že v takovém nepořádku nemá chuť někoho zakousnout. Příchozího myslivce trápí černé skládky v lese, Karkulka, která je už dospělá a učí ve školce, poučuje babičku o tom, jak a kam vytřídit odpad.
Mužský pěvecký sbor založený jen pro tuto příležitost, seznámí návštěvníky s tím, co je dnešního odpoledne čeká. V písni, která začíná slovy „je dobře že zas, je bařický sraz,… se obecenstvo dozví, že si mohou dát „piva skleničku a slivovičku“, a další podrobnosti k chystanému programu.
Místní ženy si připravily opět taneční vystoupení, tentokrát na téma Vltava. V modernějším stylu se neslo vystoupení děvčat.
A zřejmě nejúspěšnějším bodem programu byla módní přehlídka naší občanky, absolventky oboru Modeláž oděvů na prostějovské oděvní průmyslovce, Soni Bartůskové. Modelky různých věkových kategorií předvedly netypické šaty- některé inspirované 70.lety, šaty na flamengo, …...Všechny měly velký úspěch.
Program byl velmi bohatý. A potěšující je, že o jeho náplň se postarali místní – ať už se jednalo o taneční nebo hudební těleso, prostě všechno, co návštěvníci viděli a slyšeli. No a samozřejmě nechybělo bohaté občerstvení, guláš, koláčky, pivo z těšanského pivovaru…..
Nechyběla ani tombola, ve které se sešlo neuvěřitelných devadesát šest cen.
Co dodat? Spokojeni byli návštěvníci, pro které byla akce připravena, spokojeni byli i pořadatelé. Velké poděkování všem, kteří napekli, navařili, zatančili, zazpívali, sponzorsky přispěli...či se jakkoliv jinak zapojili. A v neposlední řadě děkujeme i návštěvníkům, že nás v tak hojném počtu podpořili svou účastí.
SDH Bařice a Občanské sdružení rodičů.

Více fotografií v galerii - Posezení ...již pošesté


Na výletišti
Na výletišti


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-20


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
01.06.2020 v 15:35:53, © Obec Bařice - Velké Těšany 2020