Dnes je neděle, 7.6.2020 - Iveta

Připomněli jsme si sto deset let od vysvěcení bařické kapličky

16.06.2019  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 417x

V tradičním termínu, druhou červnovou sobotu, se opět konala mše svatá u místní kapličky. Od jejího vysvěcení uplynulo již sto deset let. Úvodní slova připomněla desetileté výročí obnovy této tradice a tak jako pokaždé si připomněli občané život takový, jaký byl v naší obci před sto lety:

Sucho, které tehdy panovalo, si jistě nezadalo se současným počasím. Ani tehdy lidé nežili jen prací, ale měli zájem i o kulturní vyžití – připomenuto bylo vystoupení pražského divadelního spolku na Měšťanském Nadsklepí, kterého se tehdy místní škola zúčastnila.
Následující část odpoledne zpestřila vystoupením na výletišti kapela Boršičanka. V 18.00 hodin tradičně proběhlo námětové cvičení dobrovolných hasičů okrsku Kvasicko.
Hosté mohli zatím posedět, pobesedovat, pochutnat si na nabízeném občerstvení či si zakoupit lísky do tomboly. Večerní taneční zábavu se skupinou Motus uvítali nejen mladí. Akce se protáhla až do brzkých ranních hodin.
Poděkování patří všem, kteří se na akci jakkoliv organizačně podíleli nebo přispěli darem do tomboly. A v neposlední řadě všem, kteří přišli a pobavili se a podpořili tak akci svou účastí.
SDH Bařice

Více fotografií v galerii - Bařické hody 2019


Výzdoba u kapličky
Výzdoba u kapličky

Boršičanka
Boršičanka


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-20


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
07.06.2020 v 12:10:32, © Obec Bařice - Velké Těšany 2020