Dnes je pátek, 10.7.2020 - Libuše/Amálie

Tradiční Mikulášská pochůzka ve Velkých Těšanech

17.12.2019  ‌  Jan Zapletal  ‌  zjh@seznam.cz  ‌  Přečteno: 311x

„Snesli jsme se z nebes výšin na matičku zem, a přitom svém putování došli jsme až sem. Zde je anděl, sluha věrný, ba i druhý, ten dobré skutky spisuje. Však lucifer má sešit černý, kam darebáky vpisuje“… toto povídání zaznělo letos z úst Mikuláše v bezmála dvaceti domech ve Velkých Těšanech, kam si Mikuláš se svou družinou přišel v podvečer 7. prosince 2019 opět zkontrolovat všechny hodné i ty trošku zlobivé děti. Rok co rok navštěvuje naši dědinku Mikuláš se svou družinou, kterou tvoří dva andílci, banda čertů v čele s luciferem a v neposlední řadě také smrtka.

A jak pochůzka proběhla letos?... Mikuláš s luciferem poctivě celý rok sepisovali všechny dobré i zlé skutky, a když na začátku prosince nastal jejich čas, tak přišli za dětmi do Těšan, aby je buď pochválili anebo popřípadě trošku pokárali. Pekelníci s sebou pro jistotu vzali i povoz s kotlem na všechny nedobré děti a provázela je strašidelná písnička… Lucifer však byl letos smutný, protože zjistil, že sice pár drobností v Knize hříchů bylo, ale děti mu slíbily, že se polepší a navíc ho i s čerty uchlácholily nějakou tou básničkou nebo písničkou a peklo tak letos přišlo zkrátka. Zato andílci měli plno práce s rozdáváním dobrot hodným dětem… a že jich letos bylo  Do každého domu pak ještě nakoukla na závěr smrtka.

Všechny děti slíbily, že budou celý rok hodné… tak co myslíš, Mikuláši? Bude tomu tak? Zase za rok přijď si to se svou družinou raději zkontrolovat!

Autor: Lucie Pešková


Tradiční Mikulášská pochůzka ve Velkých Těšanech
Tradiční Mikulášská pochůzka ve Velkých Těšanech


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-20


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
10.07.2020 v 00:55:32, © Obec Bařice - Velké Těšany 2020