Dnes je pátek, 19.10.2018 - Michaela

Uspávání broučků v naší školce

15.11.2017  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 355x

Světla ubývá, zimy přibývá, a tak přišel nejvyšší čas na uspání broučků. Proto jsme se ve čtvrtek 2. listopadu 2017 sešli v naší školičce, kde na nás čekala dílnička plná broučků. Děti si zde mohly vyrobit papírovou berušku, lucerničky z drátěnky, kterými jsme si poté svítili na cestu a také jsme si namalovali berušky na kamínek.

Ještě před dlouhou cestou jsme se posilnili dobrotami, které nám s láskou upekly naše maminky. S plnými bříšky jsme vyrazili. Tmy jsme se nemuseli bát, protože jsme si svítili lucerničkami, jednou krásnější než druhou.
Po cestě jsme potkali i víly. První z nich nám poradila kudy jít a za zazpívanou písničku a odrecitovanou básničku nás obdarovala krásnými dárky v podobě broučků. Druhou jsme potkali na konci našeho putování, tedy u sochy sv. Františka. Tato víla nám pomohla uspat broučky – berušky namalované na kamínku, kterým jsme společně zazpívali ukolébavku. A protože se nám to povedlo na výbornou, dostali jsme sladkou odměnu. Na závěr jsme poděkovali vílám, popřáli jsme broučkům dobrou noc a rozešli se do tepla našich domovů.
Už se moc těšíme, až na jaře broučky zase probudíme.
Za školku : Anežka Fryštáková

Více fotografií v galerii - Uspávání broučků v mateřské školce


Setkání s vílou
Setkání s vílou


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-18


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
19.10.2018 v 01:35:03, © Obec Bařice - Velké Těšany 2018