Dnes je pondělí, 1.6.2020 - Laura

Výsadba pro budoucnost

12.01.2020  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 263x

Byl chladný podzim, zimní čas LP 2019, kdy začala první část výsadby kolem naší obce. Takto nějak by mohl začínat úvod, který, dá-li Bůh, skončí vysazením několika stovek dřevin různorodých druhů v okolí Velkých Těšan.

Jistě si mnoho z nás pamatuje na krásné aleje vinoucí se podél polních cest. Tyto stromy bohužel časem vzaly za své, a proto si několik pamětníků těchto krásných stromořadí řeklo „a dost“. Pokud něco zvládli naši otcové bez nějakých dotací a dlouhých řečí, tak proč by to nešlo i teď.
A tak to Pavel objednal, Roman přivezl, Robert a Ladík vykopali, Josef zasadil, Marek pomohl, a všichni poté společnými silami zabezpečili stromky proti zvěři. Nyní doufejme, že se novým stromkům bude dařit, aby bylo možné pokračovat v další výsadbě.
A cože nám to vlastně bude růst v našem okolí? Jedná se například o lípu malolistou, jeřáb ptačí, třešeň ptačí, javor klen, javor mléč, jeřáb břek a jiné. Autor záměrně neuvádí jména všech brigádníků, kteří pomáhali, i přesto, že jsou jména redakci známa. Obec děkuje všem spoluobčanům za pomoc. Marek Haloda

Více fotografií v galerii - Výsadba Velké Těšany - lokalita nad Úvozem


Vysazené dřeviny
Vysazené dřeviny


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-20


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
01.06.2020 v 14:03:47, © Obec Bařice - Velké Těšany 2020