Dnes je čtvrtek, 19.4.2018 - Rostislav
ADRESA OÚ

Obecní úřad
Bařice č.p. 8
767 01 Kroměříž
Tel: 573 358 015
Fax: 573 358 152
obec@barice-velketesany.cz

Výstava panenek zavítala i do Bařic

02.04.2018  ‌  Věra Halamová  ‌  starosta@barice-velketesany.cz  ‌  Přečteno: 49x

Prvně vysvětlení, odkud tyto krásné panenky pocházejí. Jejich majitelky (a majitelky šikovných rukou) jsou dvě přítelkyně z okresu Nový Jičín a jejich práce opravdu stojí za vidění. Se svým mottem : „Chtěly bychom starým a poškozeným panenkám oprášit jejich duši, vynést je ze stínu zapomnění a navrátit jim jejich urozenost, lesk a slávu“ nabízejí různým institucím putovní výstavu podle zvoleného tématu.

Pomocí vlny a háčků své nepřeberné množství panenek převtělily do postav z pohádek či filmů nebo na nich prezentují, jak se vyvíjela móda od antiky po současnost. Tak jsme v Bařicích mohli vidět krásně vyvedený výjev z pohádky Tři oříšky pro Popelku, Anděl Páně, Mrazík, celou šmoulovskou vesnici nebo peklo plné malých i velkých čertů. Dospělí poznali Angeliku nebo Scarlett O‘Harovou ze slavného filmu Jih pro Severu. Ke koupi byly drobné výrobky a háčkované hračky či oblečení pro barbínky. Zájem byl veliký a výstava přilákala i značné množství přespolních zájemců.
Rádi takovou výstavku uvítáme ještě někdy v budoucnu a prohlédneme si třeba výjevy z českých dějin nebo historické trendy v odívání.

Více fotografií v galerii - Výstava panenek v Bařicích


Oblíbená pohádka
Oblíbená pohádka


© Obec Bařice - Velké Těšany
ObecOnLine 2007-18


Tisk ze stránek www.barice-velketesany.cz, všechna práva vyhrazena.
19.04.2018 v 15:53:19, © Obec Bařice - Velké Těšany 2018