Zatímco klasický "chlapský" fotbal v Bařicích zredukoval počet svých mužstev, do soutěže nebylo přihlášeno družstvo mladších žáků a dorostů, rozšiřuje se pomalu počet děvčat, která mají zájem o tento kdysi výhradně mužský sport. Nejvýraznějším příkladem je reprezentantka DFK Holešov Michaela Dobroslávková. Na hřišti se pohybuje oficiálně od šesti, ale zájem o fotbalový míč projevovala už od svých tří let. Fotbal prostě patří mezi priority jejích zájmů. Svou roli hrají jistě i rodinné dispozice: Ve fotbalu se angažovali i její dva dědové. František Dobroslávek koncem 60. let obnovil v obci po desetileté odmlce fotbal, působil jako trenér a dostal místní oddíl do okresního přeboru. Pod jeho vedením získal oddíl titul Vzorný II. stupně. Současně s ním působil druhý dědeček, Jaroslav Běhal, jako rozhodčí. Pískal zápasy i mimo obec, až na Vyškovsku. Míšin nástup do družstva v šesti letech byl něčím neobvyklým, bařický fotbal do té doby ženskou reprezentantku neměl. Zásluhy patří velkým dílem trenéru Jaroslavu Čevorovi, který se nebál ji postavit na hřiště..Dvě sezony dokonce dělala kapitánku mladších žáků a s počtem osm gólů za podzimní kolo loňského roku patřila k tahounům družstva. Na Velké ceně Přerova získala plaketu jako nejmladší hráčka. Jarní kolo 2007 Míša už začala hrát v Holešově pod vedením trenérky Svatavy Ságnerové. Hraje nejen za žačky, ale i za ženy. DFK hraje II. ligu se soupeři jako jsou Krnov, Přerov, Ostrava, Val. Meziříčí…, prostě větší města Severní Moravy.
S fotbalovým oddílem se Michala už dostala do zahraničí. Ve dnech 21.-27.7. se zúčastnil DFK Holešov Dánského fotbalového festivalu. Soupeřem byly hráčky z Anglie, Švédska, Španělska. Děvčata se ve své kategorii umístila na třetím místě. Totální porážku z jejich strany utrpěly Angličanky. Michala se zúčastnila jako nejmladší hráčka reprezentace. Cesta vedla autobusem do Německa a odtud trajektem do Dánska. Ubytování bylo ryze sportovní, volného času málo, když hráčky nehrály, věnovaly se tréninku. První sezonu v Holešově Míša začala úspěšně: Dvěma góly za ženy a čtyřmi za žačky. Přejme Michale, ať se jí daří. Vždyť i takoví hráči, jako je Rosický nebo Drulák začínali kariéru na vesnickém plácku.
Jako dlouholetou hráčku DFK Holešov oslovila Míšu v roce 2011 jedna z hráček Baníku Ostrava s možností hrát za tento tým. Jednak v této nabídce Míša viděla další příležitost, zajímavý byl i slib úhrady cestovného do Ostravy, což při trojí cestě za týden nebyla zanedbatelná částka, ačkoliv realita byla nakonec jiná. Na hřišti Ostravského Baníku hrála za juniorky, střídavě i za ženy. Kolektiv byl dobrý, ale po dvou letech stoupající náklady na cestovné a blížící se maturita si nakonec vyžádaly, že hráčka upřednostnila školní povinnosti a na půl roku fotbal hrát úplně přestala. K této své velké lásce se vrátila až po maturitě, ale již na bližším hřišti kroměřížské Slavie, která před dvěma lety založila družstvo žen.
S nimi Míša zatím jen trénovala a hrála několik přátelských zápasů, nebyl totiž stanoven přestupný termín a přestup samotný vázne na postoji DFK, který s odchodem hráčky nesouhlasí a má na její přestup nemalé finanční požadavky. Kromě této překážky nesmí podle požadavků bývalé trenérky po dva roky hrát proti DFK, stále ještě svému domovskému klubu.
A jaká je představa naší fotbalistky o budoucnosti? Doufá, že se přestup brzy vyřeší a bude řádně reprezentovat svůj budoucí oddíl. A že se někdy v budoucnu bude věnovat fotbalu i jiným způsobem, např. trénovat, ale to je zatím jen myšlenka.
Ač opora družstva, patří věkově k nejmladším hráčkám. Družstvo suverénně vyhrálo Moravskoslezskou divizi žen sk.A a postoupilo do Moravskoslezské ligy žen. Podzimem hráčky provází smůla, nedaří se jim tak , jak by si přály. Své sehrálo velké množství zranění u děvčat a nesehraný tým.
Přesto během roku odehrály osm turnajů s mezinárodním obsazením, nejvýznamější akce byla na Slovensku a v Rakousku. Rakouské soutěže se zúčastnilo šest ženských týmů, z toho jediný český – DFK. I přes nepříjemné deštivé počasí zaznamenaly hráčky úspěch.
Volného času zbývá čímdál míň, Míša ukončila 9. třídu a nastoupila na Střední školu podnikatelskou v Kroměříži, i na sportovní aktivity je najednou kvůli studiu času méně. Pravidelný středeční trénink musela z časových důvodů vypustit, trénuje jednou týdně.
Zapojení do fotbalu si vyžaduje také volný čas rodičů, kteří nejsou jen jako řidiči, vozící svoje dítě na fotbal, maminky se podílejí na přípravách jídla pro celé družstvo v případě domácích zápasů a aktivně se účastní společenských akcí DFK.
Ačkoliv si Míša splnila svůj sen, začaly se ozývat typicky fotbalové zdravotní problémy, které mohou rozjíždějící se slibnou kariéru ohrozit.
Návštěva se uskutečnila 26.8.2009 na pozvání prezidenta místního fotbalového klubu Mgr. Zdeňka Stančíka. Setkání s občany mělo jediný cíl – předvolební mítink, protože za dveřmi byly mimořádné volby 9. a 10.října.
Obecní úřad Bařice-Velké Těšany od 1.1.2008 poskytuje ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy.
Výpisy (zkrácené i úplné):
Obecní úřad
Bařice č. p. 8
767 01 Kroměříž
Tel: 573 358 015
Fax: 573 358 152
obec@barice-velketesany.cz